VIDEO/ Basha: Dyfishohet numri i bizneseve të mbyllura

Kryesore Lajme Politikë

Me një videomesazh të postuar në facebook, Kryetari i PD shkruan se numri i bizneseve të mbyllura është dyfishuar, krahasuar me nje vit me pare.

“Me Edi Ramën në qeveri, krimi dhe oligarkët pasurohen, biznesi i zakonshëm po falimenton”,- thuhet në videomesazhin e publikuar nga kryedemokrati. Sipas shifrave në video, vetëm në shtator janë mbyllur 1978 biznese nga 838 që u mbyllën një vit më parë.

“Me Edi Ramën në qeveri, çdo vit është më keq për shumicën e bizneseve”,- thuhet në videomesazhin, që ilustron me grafik edhe periudhat 9 mujore 2017-2018.

“Sa më gjatë të qeverisë Edi Rama, aq më shumë biznese do të mbyllen”- mbyllet video e publikuar në facebook nga Basha.

1978 biznese u mbyllën në shtator. Dyfish më shumë se vjet! Me Ramën, krimi dhe oligarkët pasurohen, bizneset e ndershme falimentojnë.

Gepostet von Lulzim Basha am Samstag, 6. Oktober 2018

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *