Video / Çmendet Adnan Januzaj, shënon super gol ndaj Anglisë

Kampionati Boteror Kryesore Sport

Po luhet në Kaliningrad super sfida mes Anglisë dhe Belgjikës. Edhe pse pritej të ishte një takim i zjarrtë, në këto rrethana që janë të dy skuadra, nuk ju intereson të fitojnë. Duket paksa e çuditshme, por të dyja skuadrat nuk e duan vendin e parë dhe do të përpiqen të shmangin fitoren.

Në këtë përballje të dy trajnerët kanë hedhur në fushë shumë rezerva duke mos i kushtuar shumë rëndësi këtij takim. Futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj do të bëjë sot debutimin në Kupën e Botës.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *