Video duke thithur kokainë, Lefter Alla në “rrjetën” e SPAK, nisin hetimet ndaj kryebashkiakut të Bulqizës

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka nisur hetimet për kryetarin e Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla, pas publikimit të videos, ku shfaqej duke konsumuar kokainë.

“BalkanWeb” mëson se SPAK ka regjistruar procedimin penal ndaj kryebashkiakut Alla.

Kryebashkiaku Lefter Alla u shfaq në një video, teksa konsumonte kokainë, ndërsa ishte ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji, që bëri denoncimin. Në reagimin e tij, kryebashkiaku tha se videoja është montuar nga PD dhe po përdoret për ta shtantazhuar.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *