Video/ E rrallë, tornado në Vlorë, shihni fenomenin në brigjet shqiptare

Kryesore Lajme Provinca

Një tornado është regjistruar pasditen e sotme në grykëderdhjen e Vjosës pranë zonës së Pishporo në Fier.

Nga pamjet e regjistruara nëpërmjet celularëve shihet fenomeni i rrallë natyror për brigjet shqiptare.

Nga pamjet e regjistruara nëpërmjet celularëve shihet fenomeni i rrallë natyror për brigjet shqiptare. Ai u krijua rreth 2 kilometra larg nga bregu në det, por mund të shihej me sy të lirë dhe ka tërhequr vëmendjen e banorëve të zonës.

Ai u krijua rreth 2 kilometra larg nga bregu në det, por mund të shihej me sy të lirë dhe ka tërhequr vëmendjen e banorëve të zonës.

Sipas banorëve të gjithë kabllot e korentit dhe transformatorët kanë rënë në tokë, por edhe pse janë taksapagues të rregullt asnjë punonjës apo zyrtar i OSHEE nuk ka shkuar në vendngjarje.

“Një tornado në Zvernec, Vlorë. Restorante dhe disko të hedhura përtokë. Kabllo korenti dhe transformatorë në tokë dhe asnjë lloj pushtetari apo punonjës i OSHEE nuk vjen në vendngjarje edhe pse jemi taksapagues të rregullt. Lutemi që dikush në Tiranë ta shikojë këtë dhe të marrë masa sa më shpejt. Ju lutem postojeni është urgjente”, thotë një banor.

 

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *