Video/ Ecën në drejtim të kundërt, ja ndëshkimi që mori nga policia

Kronike Kryesore Lajme

Papërgjegjshmëria e drejtuesve të mjeteve nuk njeh limite. I tillë është edhe rasti i këtij 58-vjeçari nga Kavaja, i cili siç shihet dhe nga pamjet në video,  po drejton një mjet “Fiat” në sensin e kundert te autostrades Kavajë-Lushnje, duke rrezikuar jo vetëm jetën e tij por edhe të dhjetera udhetareve te tjere.

Policia Rrugore ndëshkon 58 vjeçarin A. M., nga Kavaja i cili qarkullonte me automjet në rrugën interurbane Kavajë-Lushnje në sens të kundërt.

Pamjet flasin vetë, skanë nevojë për koment, papërgjegjshmëri që vret jetën.

Policia Rrugore e ndëshkoi drejtuesin e mjetit duke e dërguar në OASH, ( 2 vjet pezullim Leje Drejtimi dhe 10.000 lekë gjobë).

Policia e Shtetit falënderon median dhe qyetarët që të denoncojnë çdo shkelje të qarkullimit rrugor, duke kontribuuar në rritjen e parametrave të sigurisë së jetës në rrugë.

 

Qarkulloi me automjet në sens të kundërt në rrugën interurbane, kapet dhe ndëshkohet nga Policia RrugorePolicia Rrugore ndëshkon 58 vjeçarin A. M., nga Kavaja i cili qarkullonte me automjet në rrugën interurbane Kavajë-Lushnje në sens të kundërt.Pamjet flasin vetë, skanë nevojë për koment, papërgjegjshmëri që vret jetën.Policia Rrugore e ndëshkoi drejtuesin e mjetit duke e dërguar në OASH, ( 2 vjet pezullim Leje Drejtimi dhe 10.000 lekë gjobë).Policia e Shtetit falënderon median dhe qyetarët që të denoncojnë çdo shkelje të qarkullimit rrugor, duke kontribuuar në rritjen e parametrave të sigurisë së jetës në rrugë.#mosrespektimiirregullavetekushtonshtrenjte

Gepostet von Policia e Shtetit am Mittwoch, 5. September 2018

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *