Video epike / Tërmeti 6.8 rihter ‘shkundi’ vendin, kamarieri i përkushtuar s’del nga lokali pa lënë porosinë mbi tavolinë

Botë Kryesore Rrotull Slider kryesore

Një tërmet me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter ka goditur Turqinë duke shkaktuar panik në njerëz dhe banesa të rrënuara. Por lëkundjet nuk e kanë ndaluar një kamarier që të bëjë punën e tij dhe shumë mirë madje. Teksa njerëzit në lokalin që ai po shërbente ndjenë tërmetin, dolën me vrap jashtë.

Ndërsa ai me shumë guxim, doli i fundit duke lënë mbi tavolinë edhe porosinë që i kishin dhënë. Pasi la të gjitha filxhanët e kafeve, në fund kamarieri që duhet marrë shembull doli edhe vetë për të shpëtuar kokën.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *