Video/ Gjendet në mes të Tiranës një bombë 500 kilogramëshe e kohës së Luftës

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Forcat e xhenios të Ushtrisë Shqiptare kanë asgjësuar sot një bombë të kohës së Luftës së Dytë Botërore.
Bomba 500-kilogramëshe është gjetur në ish-fushën e aviacionit në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka.

Pjesëtarët e xhenios e zhvendosën bombën në poligonin e Bizës, ku e asgjësuan në mënyrë të kontrolluar dhe plotësisht të sigurt.

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *