Video/ Ja si do të jetë rruga e re Shëngjin-Velipojë-Ulqin

Ekonomi Kryesore Lajme

Qeveria do te investoje ne rrrugen e re Shengjin-Velipoje-Ulqin. Rruga e shumepritur prej dekadash eshte prezantuar nga vete kryeministri Edi Rama nepermjet nje postimi ne rrjetin social Facebook.

“MIRËMËNGJES 😃

dhe me këto pamje të projektit të rrugës së shumëpritur turistike prej dekadash, Shëngjin-Velipojë, një aks panoramik që shkurton më shumë se një orë lidhjen mes tyre, hap perspektivën e zhvillimit të turizmit elitar, rrit ekonominë e punësimin në krejt zonën, ju uroj një ditë të bukur🌹”, shkruan Rama ne Facebook.

Rruga do te kaloje permes grykederdhjes se lumit Buna, ne pjesen kufitare me Malin e Zi.

Me gjurmen e re te rruges, parashikohet qe nga Shengjini ne Velipoje te behet per 19 minuta, nga mbi jne ore qe realizohej tani.

 

 

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155881571466523/?t=2

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *