Video/ Ja si hajduti vjedh me pistoletë lojë dhe me dhunë në market, kapet nga policia

Kronike Kryesore Lajme

Ndërhyrja në kohë e Policisë së Durrësit bën te mundur kapjen në flagrancë autorin e vjedhjes me dhunë të një marketi nën kërcënimin e një pistolete lodër.

Sekuestrohet pistoleta çakmak, sasia e parave të vjedhura, një maskë kirurgjie dhe doreza.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës në bashkëpunim me Forcat Shqiponja, mesditën e sotme sapo kanë marrë njoftim që është vjedhur me dhunë një market kanë organizuar menjëherë shërbimet duke bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit: • K. B 27 vjeç, banues në Durrës.

K.B në lagjen Nr.8 Durrës ka vjedhur me dhunë nën kërcënimin e një pistolete tip çakmak marketin në pronësi të shtetasit S.M.

Janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provave materiale: • pistoleta tip çakmak; • maskë kirurgjie; • doreza; •sasia e lekëve të vjedhura ( 79 300 lekë të reja). Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, parashikuar në nenin 139 të Kodit Penal.

DurrësNdërhyrja në kohë e Policisë së Durrësit kap në flagrancë autorin e vjedhjes me dhunë të një marketi nën kërcënimin e një pistolete lodër.Sekuestrohet pistoleta çakmak, sasia e parave të vjedhura, një maskë kirurgjie dhe doreza.Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës në bashkëpunim me Forcat Shqiponja, mesditën e sotme sapo kanë marrë njoftim që është vjedhur me dhunë një market kanë organizuar menjëherë shërbimet duke bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit: • K. B 27 vjeç, banues në Durrës.K.B në lagjen Nr.8 Durrës ka vjedhur me dhunë nën kërcënimin e një pistolete tip çakmak marketin në pronësi të shtetasit S.M.Janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provave materiale: • pistoleta tip çakmak; • maskë kirurgjie; • doreza; •sasia e lekëve të vjedhura ( 79 300 lekë të reja). Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale "Vjedhja me dhunë", parashikuar në nenin 139 të Kodit Penal.

Gepostet von Policia e Shtetit am Montag, 3. September 2018

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *