VIDEO/Djegin flamurin e Serbisë dhe thërrasin Kosova – Festa e çmendur e kroatëve

Kampionati Boteror Kryesore shtojca Sport

Festë të shthurur po bëjnë edhe tifozët kroatë përgjatë zhvillimit të kampionatit botëror të futbollit në Rusi.

Tifozët e kombëtares së Kroacisë hynë në listën e më të organizuarve në Botëror. Ndjekin kombëtaren e tyre kudo nëpër stadiumet e Rusisë, e s’po iu mungojnë as fitoret. Ndeshjen e fundit mposhten Argjentinën me rezultat 3-0.

E as kroatët nuk po e lënë pa përzier politikat e Ballkanit në Botëror, shkruan Express.

VIDEO:

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *