VIDEO / “Lavë bombë”, turistët shohin tmerr me sy në mes të detit. Ja si u godit anija nga vullkani

Botë

Një “lave bombë”, një copë fluturuese e shkëmbit të shkrirë, goditi një varkë turistike në oqean pranë ishullit të madh të Hawaiit, duke goditur çatinë e anijes dhe duke plagosur njerëzit në bord, konfirmon departamenti zjarrfikës i ishullit.

Mediat e huaja raportojne se paku 22 persona te plagosur kur zjarri i laves goditi anijen turistike me 52 persona brenda.

Sipas mjekeve, dhjetë vetë u trajtuan në vend kur varka arriti në Wailoa Harbor, ndërsa pjesa tjetër u dërgua në spital.

Ndërkohë që turistët që donin aventuren me anije kane pare tmerr me sy pasi vetem kete nuk e kishin imagjinuar, pasi kompania që organizoi udhëtimin u kishte premtuar një “përvojë që do tu ndryshonte jetën”.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *