Video/ Mesazhi i motrave Haklaj për Sali Berishën

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Sot, misioni i vetëm i të mbijetuarve të familjes është drejtësia dhe e vërteta. Zylfija, e cila është dënuar në mungesë me 25 vite burg, premton se do të rikthehet të përballet me drejtësinë, por ka vetëm një kusht.

“Jam e gatshme të dorëzohem te autoritete shqiptare nëse Berisha pranon të përballet me mua në sallën e gjyqit”, Thotë Zylfije Haklaj
Mesazhin e fundit në këto intervista ekskluzive, dy motrat Haklaj e kanë pikërisht për Sali Berishën.

“Kur të largohemi në atë jetë, në botën tjetër ne nuk do marrim asgjë me vete, ne do marrim me vete një turp ose dinjitet, më mban dinjiteti, dhe besoj se ai njeri do marrë turpin me vete, ato para që ka bërë me gjak nuk do ti vlejnë atje në gropë, ky është mesazhi që do ti them atij njeriu fantazmë”, tregon Aishe Haklaj

“Kam një mesazh për Sali Berishën që ti lejë të qetë të vdekurit dhe familjet e tyre dhe të distancohet nga çdo veprim të tij kriminal ndaj popullit shqiptar. Jetoj për të dëshmuar për vëllezërit, të afërmit që u bënë viktima të Berishës”, thotë Zylfije Haklaj.

Top Story/ Mesazhi i Haklajve për Sali Berishën: Je shkaktari i të gjitha vrasjeve në Tropojë, boll me kaq!Sot,…

Gepostet von Top Story në Top Channel am Mittwoch, 19. Februar 2020

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *