VIDEO/ Nga Lungomarja deri në Orikum, nis aksioni i shembjes për 60 objekte. IKMT thirrje qytetarëve

Lajme Sociale

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit nisi sot një aksion të gjerë që do të shtrihet në gjithë vijën bregdetare të Shqipërisë.

Sic thuhet në njoftimin e shpërndarë përmes rrjeteve sociale nga IKMT, operacioni fillon përgjatë shëtitores bregdetare të Vlorës (Lungomare) deri në Orikum, ku do të prishen mbi 60 objekte një dhe dy katëshe dhe struktura të ndryshme me funksion shërbimi.

“Objektet e planifikuara për t’u prishur janë të paligjshëm, ndaj IKMT u bën thirrje qytetarëve për mirëkuptim dhe bashkëpunim, pasi ligji dhe e drejta e shumicës së qytetarëve për hapësirat publike do të zbatohet”.

 

IKMT aksion përgjatë gjithë vijës bregdetare te ShqipërisëInspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit nis sot një aksion të gjerë që do të shtrihet në gjithë vijën bregdetare të Shqipërisë. Operacioni fillon përgjatë shëtitores bregdetare të Vlorës (Lungomare) deri në Orikum, ku do të prishen mbi 60 objekte një dhe dy katëshe dhe struktura të ndryshme me funksion shërbimi. Objektet e planifikuara për t’u prishur janë të paligjshëm, ndaj IKMT u bën thirrje qytetarëve për mirëkuptim dhe bashkëpunim, pasi ligji dhe e drejta e shumicës së qytetarëve për hapësirat publike do të zbatohet.

Gepostet von Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit – IKMT am Freitag, 6. September 2019

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *