VIDEO/ “O Zot, o Zot”, njerëzit bërtasin të tmerruar, shihni si bie ura. Nis nxjerrja e trupave të plagosur

Kryesore

Ura Morandi e ndërtuar në vitet ’60 në Genova është shembur sot pas një problemi në strukturë, ndërsa dyshohet për viktima. Në rrjetet sociale janë publikuar edhe video të momentit të shembjes së urës.
Njerëzit bërtasin të tmerruar: “O Zot, o Zot”.

Në pamje duket stuhia që ka prekur Genovën dhe ura që shembet.
“Oh Zot im,” dëgjohet duke bërtitur një person, ndërsa filmon katastrofën. “Pashë njerëz që vraponin drejt meje, të zbathur dhe të terrorizuar”, tha Alberto Lercari, shofer Atp, i pranishëm në kohën e shëmbjes së urës Morandi.
“Dola nga galeria dhe pashë ngadalësime dhe dëgjova një zhurmë. Njerëzit vraponin duke ardhur drejt meje. Ishte e tmerrshme”, tha ai. Ndersa mesohet se dhjetera kamioneve dhe makina jane ne rrenoja. Te demtuara jane edhe shtepite.

Forcat Zjarrfikesve mesohet se kane nxjerre dy trupa te gjalle deri me tani.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *