VIDEO/ Pamjet e frikshme, bie çatia e stadiumit, 5 persona humbasin jetën

Botë Rrotull

 

 

Një incident i rëndë ka ndodhur në një provincë të Indisë, ku si pasojë kanë humbur jetën 5 persona. Ngjarja ka ndodhur qarkun e Sri Ganganagar të Rajasthan, ku mijëra persona ishin mbledhur për të ndjekur një garë me traktorë. Një pjesë e mirë e tyre ishin ulur dhe në çatinë e stadiumit, teksa në një moment ajo nga mbipesha ajo ka rënë duke. Si pasojë 5 persona kanë humbur jetën, ndërsa 50 të tjerë janë plagosur rënd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *