Video/ Pamjet e reja nga momenti dramatik i shembjes së urës në Xhenova

Botë Kryesore Rrotull

Policia italiane ka publikuar pamjet e momentit të shembjes dramatike të urës Morandi në Xhenova, që la pas 43 persona të vdekur.

Momenti i shembjes është fokusuar në një kënd nga kamerat e sigurisë.

Midis viktimave ishin edhe dy të rinj shqiptarë që gjetën vdekjen duke kaluar me makinat e tyre mbi urën e amortizuar.

Tragjedia e ndodhur më 14 gusht ka shkaktuar reagime të shumta jo vetëm në Itali për gjendjen e urave dhe rolin e koncesionarëve.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *