Monday, January 25, 2021

VIDEO/ Përmbysje dramatike/ United fitore në frymën e fundit. Cavani bën heroin

Botë Sport

Manchester United ka arritur një përmbysje dramatike në Premier League.

“Djajtë e Kuq”, ishin në disavantazh të 2 golave ndaj Southampton në 45 minutat e para, teksa arritën të shënonin 3 herë në pjesën e dytë.

Heroi i sfidës ishte sulmuesi urguajan, Edison Cavani.

I futur në fushë në pjesën e dytë, sulmuesi realizoi dopietë në minutat 74 dhe 90+2’ si dhe asistoi në minutën e 60-të te goli i shënuar nga Bruno Fernandes.

Përmbledhja e ndeshjes:

Tags

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *