VIDEO/ Përplasje mes simpatizantëve të LDK dhe Vetëvendosje në Podujevë

Kosovë Kryesore Rrotull Slider kryesore

Të dielën në Kosovë, mbahen zgjedhje lokale në komunën e Podujevës dhe në Mitrovicën e Veriut. Në ditën e fundit të fushatës, (të premten) ka pasur një incident mes simpatizantëve të LDK-së dhe atyre të Vetëvendosjes në Podujevë.

Aty janë në garë janë Nexhmi Rudari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi i VV-së dhe Naim Fetahu i PDK-së. Pamjet janë publikuar në rrjetet sociale, ku shihet një numër i madh i qytetarëve duke u përplasur mes tyre, teksa disa të tjerë mundohen ta qetësojnë situatën.

blob:https://www.facebook.com/3ad07782-267d-4d43-86cc-238c50b32fb3

https://www.facebook.com/fitim.salihu1/videos/10225040100009441/?t=20

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *