Video/ “Qeveri mafioze, e drogës”, Rama pritet me protestë në Lushnje

Kryesore Lajme Politikë

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike në Lushnje e kanë pritur me protesta kryeministrin Edi Rama.

Jashtë ambienteve  ku Rama po zhvillon takimin me qytetarë të zonës mbi llogaridhënien publike, të rinjtë janë pozicionuar me parrulla në duar ku shkruhet “Qeveri mafioze”, “Qeveria e drogës”, “Rama hajdut”.

Rama po zvillon takime ne kuader turit te llogaridhenies. Gjate fjales se tij u shpreh se deri me tani jane hapur 10 mije vende te reja pune dhe eshte prane arritjes se objektit si qeveri per hapjen e 25 mije vendeve te reja te punes.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *