VIDEO/Shtrëngata shiu në Tiranë, probleme në disa prej rrugëve

Kryesore Lajme Sociale

Shiu i rrembyeshem permbyt Tiranen.

Për mbi 30 minuta një shi i rrëmbyeshëm përfshiu kryeqytetin. Shiu mbuloi rrugët kryesore.

Pamjet  tregojnë sesi unaza e vogël ështëmbuluar nga uji dhe makinat ecin me vështirësi.

Edhe në rrugën “Don Bosko” është e njëta situatë.

Kjo ka sjelle edhe rritjen e nivelit te ujit te lumit Lana.

Moti i paqëndrueshëm, me diell paradite dhe shi pasdite, do të jetë prezent gjatë gjithë muajit qershor. Instituti i Gjeoshkencave paralajmëroi pushuesit të kenë kujdes nga rrufet, pasi kanë aktivitet në rritje, kryesisht në zonat bregdetare.

Pati ne disa rruge dhe thyerje te pemeve, si tek Rruga e Kavajes.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *