Video/ Si do transformohet Liqeni i Shkodrës, port i ri në Shirok

Ekonomi Kryesore Lajme

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video ku tregon projektin si do të transformohet bregu perëndimor i Liqenit të Shkodrës.

Në postimin e tij në facebook Rama shkruan “krahu i paralizuar e i degraduar prej dekadash, në një tjetër perlë turistike të Shqipërisë”

Shiroka ka qene nje zone me te frenketuara dikur, por prej dedakash eshte lene pas dore nga ana e qeverive dhe e pushtetit lokal.

Ne kete projekt te paraqitur nga kryemiinstri Rama parashikohet edhe ngritja e nje porti, qe dikur ka qene vendi i quajtur Moli. Dikur lumi Buna qe lidhet me Shiroken ka qene i lundrueshem, tani shkodranet shpresojne qe nje gje e tille te ndodhe edhe tani ne kohet moderne.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155899092536523/?t=2

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *