Video/Strazimiri: Njoftoni Xhafën këtu ka policë me armë në gjyq

Politikë shtojca

Videot brenda salles te ofruara nga deputetja e PD-se, Albana Vokshi japin zhvillimin e seances direkte gjyqësore kundër 23 kuksianëve të arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit, kundër vendosjes së taksës nga Edi Rama.

Qindra forca policie kanë rrethuar gjykatën e Tiranës sot, në një situatë të paprecedentë ne tension e polici të madhe në rrugë.

Ndersa ne videon e dyte e postuar me poshte degjohet zeri i deputetit te PD-se, Gent Strazimiri i cili thote se policet ne salle jane te gjithe te armatosur. “Keto jane te gjithe te armatosur, njoftojeni Fatmirin (ministrin e Brendshem) se jane te gjithe te armatosur”, degjohet t’i jete drejtuar Strazimiri, kolegeve te tij deputeteve.

Ndersa kjo gje eshte hedhur poshte nga ana e Policise nepermjet nje komunikimi zyrtar.

Gjyqet politike u rikthyen…me police te armatosur ne dhembe dhe dhune…

Gepostet von Albana Vokshi am Mittwoch, 4. April 2018

https://www.facebook.com/559294428/videos/10156382457384429/?id=559294428

https://www.facebook.com/559294428/videos/10156382445884429/?id=559294428

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *