VIDEO/ TVSH-ja rikthen në ekran Ramiz Alinë

Kryesore Politikë

ot më 1 shtator 2018 në ekranin e TVSH-së shfaqet Ramiz Alia, ish-udhëheqësi i fundit komunist i Shqipërisë. Duket se TVSH-së i ka mbetur ora 3 dekada më parë, kur Ramiz Alia shfaqej në të vetmin ekran shtetëtor televiziv.

Edhe pse kanë kaluar 28 vite nga rënia e komunizmit, TVSH nuk heziton ti servirë publikut me zë dhe me figurë Ramiz Alinë. Ai shfaqet në një dokumentar për Zylyftar Veleshnjen. Një dokumentar për jetën dhe veprën e Heroit të Popullit…njësoj si 28 vite më parë.

142
LAJMI PARA
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *