Videot/ ‘Çmenduria’ e Toni Kross, shënon gol nga goditja e këndit. Modric tregon superklasin

Botë Kryesore Slider kryesore Sport

Reali i Madridit mposhti ne gjysmefinale e Kupes se Mbretit, Valencian, me rezultaitn 3-1. Nje ndeshja qe u zhvilluar jashte Spanjes, ne  Arabine Saudite.

Në minutën e 15-të është shënuar goli i parë dhe autori është Toni Kross i cili ka shënuar nga goditja e këndit.

Ai përfitoj nga dalja e portierit të Valencias dhe realizoi një ndër golat më të bukur në karrierë, por edhe tinëzar.

Por edhe goli Luka Modricit ishte per tu shenuar ne memorien e historise, pasi ish-Topi i Arte tregoi klasin e tij me golin e trete te shenuar nga madrilenet.

Ndiqni edhe komentin e qe ben komentari arab per golin e Modric ne videon e meposhtme,

 

Goli i Kros

 

Goli i Modricit

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *