Vrasja e 40-vjeçarit Kastrati, gazetari Hoxha: Sa më i kushtueshëm atentati aq…

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Jo po thoni qe s’kemi bere hapa para, tani kemi dhe killer me Range Rover…

Fieri e deshmoi dhe njehere, se qendron gjithnje, nje hap para te tjereve, si “universiteti” i krimit te organizuar…
Pas çdo atentati, ne Tirane, Durres, Vlore, Shkoder, Elbasan etj, vrasesit largohen nga vendngjarja dhe me pas djegin Benz-in, Audi-in, Wolksvagen-in, Ford-in, Skoda-n, Fiat-in, etj, bashke me armet e krimit…
Dje ne Fier, vrasesit, pasi goditen objektivin, u larguan qetesisht(si ne ato telenovelat turke ku policia nuk egziston fare), duke lene pas te djegur, armen e krimit, nje automatik Scorpion me silenciator, brenda nje fuoristrade Range Rover!!!
Vrasesit ne Fier, duken me sqimatar.
I kushtojne rendesi dhe prezences ne skenen e krimit!!!
Imagjinoni si do perflitej nje vrases, nese do e bente krimin, me Fiat Panda!!!
Ja pse kembengul gjithnje, se kosto e atentatit eshte shume e rendesishme, per te kuptuar me ke kemi te bejme….
Sa me i kushtueshem atentati, aq me pak shanse ka drejtesia te zbuloje autoret…
Tashme ne liste pritje, kemi lene vetem, Ferrari-n dhe Bentley-n…

Ne foto: Mjeti Range Rover, i djegur pas atentatit te djeshem ne Fier.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *