Vrasja e 19 vjeçes, shpërthejnë reagimet në Facebook: Kafshë, çfarë fitove dhe Xhaferi burr zotni…

Kronike Kryesore Lajme

Ngjarja e rëndë që ka tronditur vendin ku 31 –vjeçari qëlloi me armë për vdekje 19-vjeçaren për shkak se nuk pranoi më lidhjen e dashurisë ka shkaktuar reagime të forta në Facebookun e Xhafer Matajn, i cili zgjodhi rrugën e dhënies fund së jetës së njeriut që e dashuronte e më pas veten.

Dhjetëra e dhjetëra mesazhe sharje e ofendimeve kanë mbushur faqen e tij ne rrjetin social, duke e fajësuar për akt me pasojë jetën. Por edhe kanë nga ata që e cilësojnë si një veprim të drejtë. Gjurma po i boton disa nga postimet ne rrjetin social Facebook.

Reagimet në Facebook

Lisarta Laho Hamza- Amin zoti jua lehtesofte dhimbjen te 2 familjeve ju dhente force,dhe qofte me kaq kjo ngjarje ishallla

Lori Lori Hilaj- Lisarta Laho Hamza flm shum mike per ket mendim se krejt po ofendojn ty flm

J Essika J Essika Lori -Lori Hilaj eshte pak ofendimi per kete kafsh se mori ne qaf nje vajze te re ne lulen te rinise 😔keshtu qe ty mos te vi inat per ofendimet nga tjeret..mos pret gje ti qe ti themi bravo ke ti per xhestin qe beri 😡

Lori Lori Hilaj -Jam shum ne dakort po mir esht mos te flasim pre ato dy qe jan sot te ndjer se nuk edim se si ka qen momenti kur raten tedy viktim po edhe un baj be se djali kaqen shum djal I mir po edhe prindit e vajzes thojn se vajza jon ka qen shum e imir pa marr parasysh ato iken e nrezit gjykojn ne menyra te ndryshme ju uroj se mos te ndodh as kujt kjo qe na ndodhi ne ok

Diti Spahiu- Ngushëllime peer Familjaret Ngjarje e Rend Sa Per Kto Mbetjet e Facebook-ut qe skane qa bejn jane parazit e mbeten tu marr me llafe edhe nfatkeqesi ju lutem mos komentoni gjera te tilla ne nje profil te nje personi qe se njihni se esht shum e dhimbshme po kshu esht kur Shqiperia ka ra ne mbetje tciklit tlart qe me ra ne sy hyjn e flasin brockulla …. edhe nje here ngushllime familjarve edhe turp qa Rrace Jane Kto Mbetjet qe po shihen …. Dikur ka thene I Madhi Zot po vjen Kiameti nrm qe po vjen me kto mbetje shtazore qe po lindin si puna shum komentuesve ktu 🙁 mvjkq edhe nje here ngushllime po mllefi qe po shihja neper komente te ben te reagosh ku ste len rehat pafut hundet kudo Shqiptaret 🙁 turp

Zenel Mulgeci …nuk do të qortoj Ty sot, për zgjidhjen makabre komshiu im i pá’fat, Ti para se të ishe vrasës i dyfishtë, ishe një njeri me të mirat dhe të keqijat që kanë të gjithë, por me zgjedhje jetësore të gabuara. Ashtu siç vure në vijë pergatitjen tande profesionale duke marrë titullin “ingjinier”, mund të fusje ndjenjat e tuaja në hullinë e normalitetit. Zgjodhe tensionimin qe kushtoi shumë, dy jetë të humbura dhe lumenj lotësh tek njerzit tuaj të dashur! Ngushëllime dy familje për fat’keqsinë…😭🙏.

Poezi Dashurie- Çfaree fitove more djalee qee vrave.. veten teenden nee qafee e more.. tee shkretat dy familje sot ç’po heqin.. tee gjith kemi provuar tee humbasim dikee qee e kemi dashuruar me shpirt, por jo deri nee keetee pikee. ky eeshtë krim.. nuk eeshtee dashuria e till.. u prefshi tee dy me paqe 😦😭

Çøkølața Jéme- Ngusheellime tee dy familjeve.  Edhe pse nuk jam tee vras njee person sepse Zoti tee ka fal jeten e veteem ai ta merr asnjee tjeteer .Por peerherë nee shqiptart jemi shum te felliqur ne komente e ne mendimi. Direkt gjykojm ate tjetrin. Pa menduar qe neser pasneser na ndoll edhe neve ose ndo je te afermi ton. Mos u beni kaq fuck ne mendime o popull Mendon pak se ka moter! Nen  Baba Vella neser i rritet cuni e lexon sts tona Spe ti hapi urrejtje per babin e tij Ok ky quni paska ken i keq Po kjo goc 19 pse u mor me tee kur e diti se ai ka edhe njee cun 1 tjeër. Mos gjykoni vetem djalin. Por edhe gocen qi ishte lidh me te e pastaj eka lan

Punet e tyre i kan dit vetem ata te dy E vetem ata te dy i moren me vete ne varr.Askush ska per ta marr vesh te verteten As familjart e vet neser pasneser nuk kan ca me than vetem do flasin kot sikur jemi duke fol edhe ne ne komente

Marvin Keldian Klosi- Ka plot raste qe meshkujt e martu me femij kerkojn te zejn dashnore . Mbase ka qen ky rast qe ky eeshtee dashuru me kte gocen e esht nda me grun qe te martohet me kte tjetren . Ajo mesiguri do ket mar vesht kte pacavure e eshte shkeput nga ai .E kshtu ….ti thuj cju desh asaj me u mar me shpellar.

Çøkølața Jéme– Ato te dy rrin nje te njeten lagje edhe kishin kohë tee lidhur e tani ajo i ka then ste dua mee. Mos tee gjykojmë kot se askush nuk e di. Por gjithmon shiptari gjyko.

Anila Hysenaj Demaj- Mjerre nrena qer u ka brere t dyve. Dhe mjerer ai djale qe do rritet pa baba. Te kishe menduar per djalin se je baba cdo gje vjen e iken.

Guçi Lov Lov Guçi -Plaç nee vend

Leo Hasa– Tee faltee Zoti Xhenetin patriot ishallalla, por nuk ishte kjo zgjidhja 😥😥

Orgest Hymeraj-Ik hapi gropen shokut e vrarroseni mir se do e dhjesin qent siper

Mir Miri- Xhafer Mata burr zotni

Elisa Lavone– Pse re i dashur bere nji gabim te till..vrave shpirtat e nenave e shum familjar..nji djal kaq i mire e i lezetshem..a ja vlente per dashuri te humbisje jeten e ti heqesh jeten dikujt tjeter.. 😔😢😢😢😢

Juliana Dobi– Duket i ziu qe e paska dashur shume.. ca qenka jeta pupupu tmerr

Elisa Lavone– Aman me Juliana Dobi se kur don nji person kurr nuk mund ti besh keq… ti bente keq vetem vetes te tij kshu nuk vuante me po me tjetren cfar donte..kjo quhet dashuri e semur..me vjen keq se ishte superdjal

Juliana Dobi -Po moj zemer me ty Jam.. po nje moment eshte. Nuk kupton tjetri. Ska kursyer as veten

Cila Haxhiu– Shut up

Ermal Leka Juliana Dobi– po pra duket e vrau kaq shume e paska dash. Me ca e keni te mbush trurin pash zoti!

Anna Maria- Sa te trash o zot ….ai qe te don me gjith shpirt ste ben kurr keq ..thjesht ka ken nje entuziazem nje pasion qe perfundoj ne nje vrasje qe ju mori jeten te dyve ….ku shkonte ai idioti 31 vjeq i divorcuar me nje djal 1 vjeq dhe donte 19 vjeqaren ….ik ore mblidheni mendjen andej nga shqipria mos u genjeni me buk e qofte se keni mja pa hajren vedit …tung!

Orgest Hymeraj Juliana Dobi – Pse dashuria keeshtu shprehet me armë si ai Vandami nga Fieri qee vrahu gjoja te dashuren per keta plera duhet enveri te jet gjall

Mark Nb Cila Haxhiu- ti koke krejt lop, cdo koment shut up, shkruj shqip oj lop e gjall.

Anna Maria -Mos tee kalbee toka ishalla

Chloe Ani -Mos te kalbt toka ty Ishalla o zot o shpirt zeze, P.O. nje moment ka qen ai gjithkush mund ta bente, mos na rent ta provojm nje gje te tille.  Para se te gjykoni mendohuni se ka pas dicka Qe e ka shtyre at ta bente nje gje te tillé  Po ajo Qe e quani “Te pafajshme” pse hyri mes nje familje dhe e ndau?!  Po mjer nenat qe fusin ne dhe dy te rinj 😭

Anna Maria- Anna Maria Ti ku e din qe ka hyr ajo ne familje dhe e ka ndare . Pse moj trollake kush te ndan me zor pa dashur vet ..

Alexs Vera Lleshi- Po se ishe ti vogel aj gomari 31 vjec vajza vec 19 vjece aj baba femije i posa martuar e me hap syt te tjetra po ju pelqen me pas edhe gruan edhe dashnore 😭

Nexhi Fation Flavio– Qofsh i xhehnetit mor djale mjere nena jote qe do te fusi ne toke😭😭😭.Sa injoranta njerez qe ofendojne e mallkojne ne keto raste turp te keni 😠😡😠😡

Mirela Xheja -Po cpate o njeri?Grua.e.femije kishe.cte.duhej tjetra?Asaj ja mbylle jeten akoma femije dhe.jeten tende.e mbylle.

Tirana Tr -Sh turp per komentuesit ! Moment esht. O njerez nuk jeni askushi te gjykoni jeten e tjetrit, ndaj mos komentoni si ju vjen per mbare.  Gjyhna jane te dy. Ngushellime familjeve 🙏🙏

Alexs Vera Lleshi– Me vjen keq qe komentoj dy presona qe nuk i njof dy persona qe nuk jetojn ma ama e verteta asht se disa mashkuj debila nuk shofin jeten e tyre u martua u ba baba cdeshi me vajzen e botes aj sa lule celin nuk mundemi me i kekut ka edhe tetjer qe duan lule mos u undoni me hager shum ka pas than i pari se te ban zallom mjert ne kemi vajza nuk e dim se ku do hasen 😭

 

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *