Vrasja në Mamurras, familja e ngujuar dhe pse u hakmor 49-vjeçari

Kronike Kryesore Lajme

Policia e Lezhës është vënë në ndjekje të 49-vjeçarit Aziz Markola, i cili dyshohet se është personi që qëlloi për vdekje me breshëri plumbash, Indrit Pepën, në orën 4:30 afër xhamisë.

Markola ka pasur debat me Pepën më herët, pasi midis tyre kishte pasur konflikte të hershme. Dyshohet se shkak i vrasjes ka qënë plagosja e autorit nga Pepa në vitin 2012, ndaj dhe familja e këtij të fundit ishte e ngujuar prej 5 vjetësh dhe vetë viktima jetonte jashtë vendit.

Indrit Pepa në vitin 2012 u akuzua për plagosjen e Aziz Markolës. Pepa kishte pak ditë që ishte kthyer në atdhe. Ai është baba i një fëmijë të mitur.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *