Vrasja në Shkodër, reagon Jozefina Topalli: Qyteti im është nën terrorin e plumbave

Lajme Politikë

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka reaguar ndaj ngjarjes se ndodhur ne Shkoder, te vrasjes se biznesmenit Arjan Ferracaku.  Sipas Topallit ajo qe po ndodh ne Shkoder eshte e frikshme, kjo nuk ka ndodhur kurre ne qytetin me te madh verior.

Postimi i plote ne Facebook

Qyteti im eshte nen pushtetin e krimit.. dhe askush nuk i del zot!

Nje tjeter i ri, nje djale 31 vjeç, baba i dy femijeve eshte gjetur i vrare ne qytetin tim, njoftojne mediat .
Ajo qe po ndodh ne qytetin e Shkodres eshte e frikshme.
Kaq shume te vrare . Kaq egersisht te vrare…Keshtu nuk ka ndodhur kurre ne qytetin tim.
Shkodra sot eshte e braktisur nga te gjithe.
Qytetaret e saj jane ne meshire te krimit.
Sikur te mos i mjaftoje mjerimi e papunesia e tmerrshme, aty asgje nuk eshte me si me pare.
Shkodranet jane braktisur…. nga te gjithe nga te gjithe…
Qyteti im , qyteti muzikes, i gazit e fjales se embel, i gezimit te jetes, sot eshte nen terrorin e plumbave te krimit …dhe eshte vetem! Vetem.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *