Vrasja në Tiranë, i riu u qëllua me 3 plumba, në gjoks, autori iku me makinë të zezë. Foto e viktimës

Kronike Lajme

Zbardhen detaje të reja lidhur me vrasjen e Vilson Tafçiut mbrëmjen e djeshme tek zona e Astirit në Tiranë.

Kamerat e sigurisë kanë fokusuar makinën e autorëve të vrasjes që është larguar me shpejtësi.

Makina rezulton të ketë qenë me ngjyrë e zezë por edhe pse ishin ngritur pika kontrolli ende nuk ka asnjë gjurmë të saj apo të autorit ëve).

Gjithashtu kamerat kanë fokusuar dhe një makinë tjetër që është larguar me shpejtësi. Makina është identifikuar dhe drejtuesi është ndaluar por pas marrjes në pyetje ka rezultuar se nuk ka pasur lidhje me ngjarjen por se është larguar pasi ka pasur frikë.

28 vjeçari nga Dibra u vra nga një person i cili e ka thirrur në lokal për të dalë jashtë.

Ai është ekzekutuar me 3 plumba në gjoks.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *