Vrasja te Astiri, vetëdorëzohet autori i dyshuar

Kronike Lajme

Vetëdorëzohet autori i vrasjes së ndodhur disa ditë më parë në zonën e Astirit. Policia bën të ditur se Noel Disha, i dyshuari për vrasjen e Vilson Tafçiut është vetëdorëzuar. Tafçiu ndodhek një lokal së bashku me një vajzë, ku i thirr të dilte jashtë. Pas daljes së tij ai i qëllua për vdekje.

Njoftimi i Policisë

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, në vijim të veprimeve për kapjen e autorit të vrasjes së shtetasit V. T, ngjarje e ndodhur në orët e mbrëmjes së datës 20 janar 2020, në Astir, ka ushtruar kontrolle të pandërprera.

Si rezultat i trysnisë së ushtruar nga ana e Policisë duke kryer kontrolleve të shtuara e të pandërprera në dhjetëra objekte, banesa, hotele, dhe godina të braktisura, informacioneve të grumbulluara dhe si rezultat i bashkëpunimit me familjarët para pak minutash u dorëzua në DVP Tiranë autori i dyshuar i ngjarjes, shtetasi N. D., alias N. K., alias M.P., 29 vjeç.

Ky shtetas dyshohet se si pasojë e një konflikti të çastit ka vrarë shtetasin V. T.

Në bashkëpunim me prokurorinë, vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeve.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *