Xhaka bën Shqiponjën me të shoqen, serbët e sulmojnë

Botë Sport

Jo më larg se dje Granit Xhaka ka postuar një foto në rrjetin e tij social “Instagram”, ku së bashku me gruan e tij, ai ka formuar shqiponjën. Kaq ka mjaftuar që të gjithë t’i kthehen kundër futbollistit.

Tashmë listës së vendeve që nuk duan të shohin simbolin e shqiponjës që formohet me duar nga shqiptarët, i është shtuar edhe Zvicra. Duhet thënë se shqiptarët përbëjnë një komunitet të madh në numër dhe shumë aktiv në Zvicër dhe skuadra e futbollit një pjesë të suksesit ia dedikon pikërisht sportistëve shqiptarë.

Por ky postim ka pasur shume sulme nga serbet qe e kane share nga te gjitha menyrat, ndersa shume te tjere kane reaguar ne mbrojtje te Xhakes. Lume sharjesh ne adrese te Xhakajt, ndersa shqiptaret nuk kane ngurruar qe t’i pergjigjen me te njejten monedhe.

 

https://www.instagram.com/p/BlYHYQSFU2W/?hl=en&taken-by=granitxhaka

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *