Zbardhet dëshmia e Vilson Brahajt në polici/ Ja pse e vura tritolin banesës së Gazmir Dacit

Kronike Kryesore shtojca

 

Pas zbardhjes së ngjarjes së ndodhur tre ditë më parë në Kamëz, ku një sasi tritoli shpërtheu në banesën e Gazmir Dacit, kanë dalë edhe detaje nga dëshmia në polici e autorit të ngjarjes, tashmë i arrestuar.

23-vjeçari Vilson Brahaj ka pranuar para uniformave blu autorësinë e sulmit me eksploziv. Në dëshminë e tij Brahaj ka justifikuar veprimin e tij me mungesën e të ardhurave.

“Kisha nevojë për lekë prandaj e bëra. Jam i papune s’kam asnjë te ardhur. Për të vënë eksploziv tek shtëpia e Xhelalit më paguan 5 mijë euro. Lëndën shpërthyese e bleva tek disa djem në Fushë-Krujë. Ata ma montuan dhe unë vetëm sa e vura te shtëpia. Xhelalin e njoh se jetoj në Kamëz, por nuk kam asgjë me të. E bëra vetëm për para”, ka deklaruar 23-vjeçari Vilson Brahaj para policisë.

Sakaq, mësohet se në dëshminë e tij, i arrestuari tregoi ku kishte fshehur makinat dhe rrobat menjëherë pas ngjarjes.

I arrestuari me origjinë nga Kukësi dhe banues në Kamëz, është me precedentë penalë dhe ka qenë i dënuar për vjedhje. Ai dyshohet se është paguar nga familja Kolaveri.

Sakaq, policia po kryen veprimet për dokumentimin e këtij fakti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *