Zbulohen emrat e 2 shqiptarëve që kërcënuan me vdekje djalin e moderatores italiane

Kronike Kryesore Lajme

Publikohen emrat e dy shqiptareve te arrestuar dje, se bashku me dy italiane per masakrimin me 11 goditje thike te djalit te prezantueses
se njohur italiane, Simona Ventura. Mediat italiane bejne me dije se shqiptaret jane Andi Arapi, 29-vjec me qendrim te parregullt ne Itali
dhe Albano J., 24-vjec. Niccolò Bettarini, djali i moderatores italiane Simona Ventura dhe Stefano Bettarini perfundoi ne spital, pasi u qellua 11 here me thike ne sherr e siper ne nje diskoteke ne Itali.
«Te njohem, je i biri i Bettarinit, do te vrasim”- i therriti dikush nga banda qe me pas iu sul duke e sulmuar dhe goditur me thike.

Kater persona, dy italiane dhe dy shqiptare jane arrestuar nga policia si autore te plagosjes me thike te djalit te prezantueses se njohur
italiane, Simona Ventura.

Mediat italiane bejne me dije se ka zhvillime te tjera pas ngjarjes se ndodhur me 19-vjecarin, Niccolò Bettarini, djali i moderatores italiane
Simona Ventura dhe Stefano Bettarini.
Ai perfundoi ne spital, pasi u qellua 11 here me thike ne sherr e siper ne nje diskoteke ne Itali. Policia e Milanos ben me dije se jane arrestuar dy italiane, 24 dhe 29 vjec dhe dy shqiptare 23 dhe 29 vjec, te dyshuar per ngjartjen ne fjale, qe degjeneroi ne goditje me thike teksa zbardhte 1 korriku. Te kater te rinjte jane te gjithe me precedente penale te meparshem. Nga sa thote vete e ema e tij, prezantuesja italiane, i biri nuk eshte
ne rrezik per jeten.

 

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *