Zgjedhjet e 30 qershorit, zbulohen kandidatët e pavarur të rregjistruar nw KQZ

Kryesore Politikë Slider kryesore

Dhjetëra parti janë rregjistruar dje në KQZ për pjesmarrjen në zgjedhjet e 30 qershorit, ndryshe nga PD dhe 6 aleatët e saj.

Por, përveç partive, janë rregjistruar edhe disa kandidatë të pavarur, që kanë lidhje me opozitën.

Ata kanë vendosur që të kandidojnë si të pavarur, pas vendimit të Lulzim Bashës e Monika Kryemadhit, për të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit.

 

Kandidatët e pavarur

 

1-Kurbin: Nikoll Lleshi

 

2-Klos: Bedri Hoxha

 

3- Berat: Plarent Aleksi

 

4- Devoll: Fezi Shaholli

 

5- Berat: Dhionisios Beleri

 

6- Sarandë: Ilir Nikolla

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *