Zgjedhjet lokale në 2019, Basha konfirmon koalicionin me LSI

Kryesore Politikë

“Opozita do të dalë e bashkuar ne zgjedhjet e ardhshme lokale të cilët zhvillohen vitin e ardhshëm”. Me këtë deklaratë, kreu I PD Basha duket se konfirmon përfundimisht marrëveshjen mes PD dhe LSI për të qënë bashkë përballe PS në garën për bashkite në vitin 2019, një aleance që në fakt ishte paralajmeruar në deklaratat e fundit edhe nga kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

 

Basha shtoi para gazetarëve se nuk do të ketë kurrë me një pakt mes tij dhe Ramës sic ndodhi para zgjedhjeve të vitit të kaluar. Madje lideri I opozitës tha se nuk do të ulej për të bërë një pakt me kryeministrin Rama qoftë edhe për reformen zgjedhore.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *