Type to search

PD ndryshon strategji, ja kur mbahet protesta e radhës kundër Ramës

PD ndryshon strategji, ja kur mbahet protesta e radhës kundër Ramës

Kolegji i Kryetarëve u mblodh nga kryedemokrati Lulzim Basha sot në orën 19:00, ndërsa pas diskutimeve u vendos që në muajin prill, qytetarët shqiptarë dhe […]

Panucci flet para ikjes nga Shqipëria: Ju tregoj si erdhi shkarkimi

Panucci flet para ikjes nga Shqipëria: Ju tregoj si erdhi shkarkimi

Christian Panucci nuk është më trajner i Kombëtares shqiptare. Humbja 2-0 me Turqinë, në mbrëmjen e së premtes i kushtoi shumë trajnerit italian. 45-vjeçari largohet […]

Basha tregon për mediat italiane skenarin për të larguar Edi Ramën: Kemi shumicën

Basha tregon për mediat italiane skenarin për të larguar Edi Ramën: Kemi shumicën

Në një intervistë për të përditshmen italiane “Il fatto quotidiano”, Kryetari i PD, Lulzim Basha, tha se beteja e opozitës me qytetarët nuk është një […]

“Shpresoj që të kesh qenë duke qeshur në çastet e fundit”, deputetja mesazh për vrasjen e avokatit

“Shpresoj që të kesh qenë duke qeshur në çastet e fundit”, deputetja mesazh për vrasjen e avokatit

Deputetja Elena Duka Xhina ka reaguar pas vrasjes së mbrëmshme në qendër të Elbasanit të avokatit Ravik Gura. Deputetja duket se e njeh mirë avokatin […]

Vrasja e avokatit të Shullazit, reagon gazetari Artan Hoxha: E kisha paralajmëruar 1 vit më parë

Vrasja e avokatit të Shullazit, reagon gazetari Artan Hoxha: E kisha paralajmëruar 1 vit më parë

Statusi i Artan Hoxhës: Libri i llogarive te krimit tashme eshte hapur Vrasja e avokatit të njohur, Dragoslav Ognjanoviç (57 vjeç) para baneses se tij […]

Basha flet për mediat italiane: Beteja jonë nuk është për pushtet

Basha flet për mediat italiane: Beteja jonë nuk është për pushtet

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dhënë një intervistë për të përditshmen italiane “Il fatto quotidiano” me gazetarin Giancarlo Padovan teksa ka folur për aktualitetin […]

Kush është 35-vjeçari që mbyti bashkëshorten, nënë e 3 fëmijëve

Kush është 35-vjeçari që mbyti bashkëshorten, nënë e 3 fëmijëve

Alvin Hysa është 35-vjecari që mbyti me duar bashkëshorten e tij 32-vjeçare Gurije Hysa. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesën e çiftit në fshatin […]

LISTA/ Nga profesorë e artistë tek zv.ministrat, ja 100 emrat e ekipit të Erion Veliajt për Tiranën

LISTA/ Nga profesorë e artistë tek zv.ministrat, ja 100 emrat e ekipit të Erion Veliajt për Tiranën

Pas zyrtarizimit të kandidaturës së kryebashkiakut Erion Veliaj për një mandat të dytë në Tiranë, qytetarët e kryeqytetit janë njohur edhe me emrat e 100 […]

“Juntë ushtarake”, Rama ironi me Metën: Rri i qetë z.President

“Juntë ushtarake”, Rama ironi me Metën: Rri i qetë z.President

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratës së presidentit Ilir Meta se është i gatshëm të lërë mandatin e madje të sakrifikohet dhe si Salvador […]

Safet Gjici vetoforhet si kandidat i PS për Bashkinë e Kukësit

Safet Gjici vetoforhet si kandidat i PS për Bashkinë e Kukësit

Emri i tij nuk është i konfirmuar, por Safet Gjici thotë se nëse do i ofrohej si detyrë ai do të kandidonte në zgjedhjet lokale […]

<meta name="propeller" content="44870a6cde145c9640cf2a36b21fb6e0">