Monday, November 30, 2020

Bota

VIDEO/ Përplasje mes simpatizantëve të LDK dhe Vetëvendosje në Podujevë

Të dielën në Kosovë, mbahen zgjedhje lokale në komunën e Podujevës dhe në Mitrovicën e Veriut. Në ditën e fundit të fushatës, (të premten) ka pasur një incident mes simpatizantëve të LDK-së dhe atyre të Vetëvendosjes në Podujevë. Aty janë në garë janë Nexhmi Rudari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi i VV-së dhe Naim Fetahu i […]

Trump merr tjetër goditje: Gjykatësi federal, jo kërkesës së presidentit për të rrëzuar rezultatin në Pensilvani

Në SHBA, një gjykatë federale apeli hodhi poshtë kërkesën e ekipit të Presidentit Donald Trump për të mos lejuar Presidentin e zgjedhur Joe Biden të shpallet fitues i shtetit të Pensilvanisë. Vendimi është një tjetër hap prapa në përpjekjet e zotit Trump për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve të 3 nëntorit. Në vendimin e tij, […]

Sport

Të tjera